top of page
psychospirituální krize

POMOC V PSYCHOSPIRITUÁLNÍ KRIZI

© Osobní vlastnictví

Jestliže nevíte, co se s vámi děje, prožíváte mystické stavy, strach z nich, nezvyklé vjemy a vize, je zde prostor s důvěrou otevřít vše, co je pro vás možné. Navštěvují mě lidé, kterým se otevřely paranormální a spirituální prožitky. Setkávají se s neporozuměním nebo obavou z psychologů či psychiatrů, a mají o sobě pochybnosti. Někteří si kladou otázku, zda se skutečně nezbláznili. Může jít o krátké vstupy mimořádných stavů vědomí a změnu dočasnou nebo intenzivní transformaci bytosti na všech rovinách.  

Jde o holotropní stav, který umožní procházet vším co je součástí lidské existence.   

Nejsem lékař ani psychiatr. Prošla jsem velmi silnou zkušeností a zvládla ji bez vnějších zásahů. Mohu porozumět vašemu vnitřnímu světu, odpovědět na vaše otázky a vysvětlit souvislosti k tomu, co se děje. Pomůžu vám zaměřit se na to, co je momentálně důležité. Budete tak procesem snadněji procházet a ukotvovat si prožitý přesah a jednotlivé poznatky. V kontaktu s vámi reaguji na vaši energii a na to, co vás zajímá.

Ne vždy se jedná o psychospirituální krizi. Jestliže se dlouhodobě potýkáte s určitými duševními potížemi, spolupracuji v těchto případech s důvěryhodnými lidmi, kteří mohou stav vyhodnotit z pohledu psychiatrické či psychologické péče. Dostanete doporučení a můžete se rozhodnout. Dnes už existují místa, kam se můžete bezpečně obrátit, aniž by vás soudili.

Příležitostně komunikuji také s rodinou nebo s partnerem, kteří neobvyklému prožívání těžko rozumí. Mohu vysvětlit situaci blízkým a podpořit tak prostředí, kde se pohybujete. Můžeme tak ovlivnit změnu přístupu k vám i k celé situaci.

Do takto otevřených procesů nezasahuji energetickou prací.  

Jde o potenciál na úrovni vědomí, kdy se přetváří váš energetický systém. 

Často připravuji květové esence na míru. Používám australské květy, které se užívají vnitřně. Esence uvolňují potlačené a obnovují rovnováhu. V těchto případech je zaměřuji především na zvládnutí paniky, balanc jemnohmotných těl, orientaci, spirituální ochranu, soustředění a uzemnění. 

Možné prožitky:

 • Otevřené vědomí - neustálý tok informací

 • Citelné energetické toky v těle

 • Záblesky světel, obrazů, snových vizí

 • Vidění či prožívání různých bytostí, démonů, božstev

 • Hlasy v hlavě

 • Nespavost

 • Vhledy do fungování těla, mysli a intuice

 • Konfrontace různých strachů a ataků

 • Citelné strachy ze smrti

 • Vnitřní boj světla a tmy

 • Euforické zážitky střídají destruktivní epizody

 • Prožití jednoty a splynutí s universem

 • Opouštění těla

 • Zážitky blízké smrti

 • Vidění příčin a důsledků svého fungování

 • Záchvaty psychotických projevů

 • Vidění a prožívání minulých životů

Krátce o psychospirituální krizi a transformaci vědomí

Když se váš posun dostane do bodu, kdy se příliš otevře vědomí a prožíváte paranormální, psychické, emocionální, fyzické děje až mystické stavy, může se spustit tzv. psychospirituální krize. Jedná se o krátké epizody nebo dlouhodobý stav, kdy váš vnitřní svět je naprosto odlišný od běžného, který znáte. Můžete fungovat, ale jde to ztěžka. Okolí vám nerozumí a neví si rady. Prožíváte kontakt s nejhlubšími stíny, božstvy a se smrtí stejně tak, jako extatické stavy. Situace je o to horší, pokud je partner či rodina příliš racionální a nepodporuje otevřený proces člověka jako bytosti. Jejich mysl je často konfrontována nejistotou, strachem, nevědomostí a nedokáže tyto projevy uchopit či zpracovat. To, co je běžné a normální přestává existovat. Schopnost přijmout neobvyklou situaci a být s ní v souladu, je pro procházejícího i okolí náročné.

Řada lidí mnohdy zbytečně končí v péči psychiatrické léčebny, kde proces potlačí či zastaví léky.

Někteří jsou tam odvedeni násilím, někteří na úkor svého rozhodnutí zvládnout to sami.

 

Mysl může být tak silně "zkratována", že to člověk jednoduše vědomě nezvládne. Osobně znám ty, kteří si zkušeností v léčebně prošli a byli za ni vděčni, stejně tak, jako ty, kterým zkušenost a pobyt v léčebně způsobil další šok či trauma. Nedá se soudit. Cesta každého je taková, jaká je a nikdy nevíme, co všechno potřebujeme k tomu, abychom rostli.

 

Současnou situaci v psychiatrických zařízeních vidím jako vývoj.

Nejsme ještě tam, kde bychom potřebovali být,

avšak přístup k tak kontroverznímu tématu se v posledních letech mění.

Osobní příběh: Sdílím krátce v mém profilu

Rozhovor o průběhu a prožitcích: Helena Hudečková - Transformace - Cesta světla a Stínu

Podporuji osvětový film a projekt: "Z temnoty duše světlo"

Připravuji knihu z osobních záznamů: Registrace nezávazně zde

Na téma psychospirituální krize vznikl v roce 2017 dokumentární film Viliama Poltikoviče a projekt centra Holos Opava „Z temnoty duše světlo“. Svojí účastí ve filmu podporuji projekt i celospolečenské téma. V dokumentu najdete také sdílení, pro mě fenomenální bytosti, Stanislava Grofa - psychiatra a objevitele holotropního dýchání, který se zasloužil o výzkumy vědomí, rozvoj v oblasti transpersonální psychologie a výzkumy LSD. Napsal řadu moudrých knih, které velmi doporučuji.

bottom of page