top of page
OSHO meditace
© Osobní vlastnictví

OSHO AKTIVNÍ MEDITACE

Aktivní meditace jsou odlišné od meditací, kdy sedíte v tichu. Jejich účinnost spočívá v tom, že nejdříve „vyprázdníte“ nebo restartujete svůj vnitřní obsah. Jde o osvobozující způsob, jak se fyzicky zbavit napětí a dostat do klidu nebo zvýšit své vědomí a prožívat přítomnost.

OSHO meditace využívají prvky spontánního pohybu, tance, hudby, intenzivního dýchání, emoční katarze, zvuku nebo zpěvu. Vedou do uvolnění, ticha a radosti. Jsou cíleně strukturované, mají několik fází a pro každou je jiná hudební sestava.

Rozprouděním životní energie můžete v některých částech projevit to, co si běžně nedovolíte. Například OSHO Dynamická meditace vás může otevřít tak, že se začnete smát, křičet, dupat, válet po zemi nebo dělat pohyby, které běžně neděláte. Úleva přichází ve chvíli, kdy se stáváte tím, co se děje bez jakýchkoliv vnitřních omezení a předsudků.

 

Jsou výborným průvodcem. Experimentujte s nimi a vyzkoušejte, která vám více sedí. Jakmile zkoušíte, odpověď se ozve sama. Zkuste každou meditaci alespoň třikrát. Pokud ucítíte, že se ve vás něco pohnulo, zůstaňte u ní, protože zde pro vás něco je. Před každou meditací dostáváte instrukce, abyste z ní dostali maximum. Některé probíhají se zavřenýma očima a ve skupině mají intenzivní účinek, protože kumulují společnou energii. Jsou pro ženy i pro muže a pro děti speciálně v dětské skupině. 

Chaotické metody jsou potřebné k tomu, aby vědomí posunuly ke svým kořenům,

protože pouze z kořenů je možné transformovat. 

Jinak budete pokračovat verbalizací a nedojde k žádné transformaci. 

Nestačí jen vědět. Musíte transformovat kořeny, jinak se nezměníte.

-OSHO-

Meditaci neděláte ani se nesnažíte. Stáváte se jí. Stáváte se tanečníkem i pohybem.

Jestliže provádíte něco chaoticky, tak se energie přemísťuje z vědomí mozku dolů, do srdce.

Přestáváte řídit a kontrolovat. Jste tím, čím jste. 

 

Vezměte přátele, partnery a vyzkoušejte v Kroměříži, kde nejčastěji praktikuji:

OSHO meditace Dýchání do čaker

Meditace je výborná na pročištění a zprůchodnění toku energie v centrech sedmi základních čaker. Používá dynamický dech a pohyb těla. Přivádí do čaker pozornost, klid, a tím vitalitu do vašeho života.

OSHO Kundalini meditace

Je ideální pro začátek, pokud OSHO meditace ještě neznáte. Má skvělou schopnost nechat zážitky z prožitého dne v sobě dosednout a nepříjemné věci opustit. Zbavuje napětí a ztuhlosti v těle i v mysli, posiluje vědomou pozornost. Uvolněná energie tak může proudit a přináší radost a blaženost.

OSHO Dynamická meditace 

Meditace je rychlou a intenzivní cestou k proražení starých, hluboce zakořeněných vzorců v naší mysli, které nás vězní v minulosti. Zažijete svobodu, kvalitu tichého svědka a hluboký mír, který je za nimi. Meditace zahrnuje dynamický dech, katarzi emocí či projevení se jak potřebujete, zpěv mantry, ticho, tanec. Pomáhá restartovat mysl a vyprázdnit potlačené. 

OSHO Nataraj meditace 

Je energií tance. V tanci sjednocuje naše vnitřní protiklady a zůstane v nás jen uvolněná pozornost, kde veškeré vnitřní dělení zmizí a přetrvává uvolněné vědomí.

Nejbližší termín meditace najdete v Událostech.

bottom of page