top of page

BLOG VĚDOMÍ  TRANSFORMACE

Naše nesmrtelnost

Aktualizováno: 14. 6. 2022

V tak proměnlivé době se setkávám s potřebou zjednodušit svůj život. S podobným záměrem přichází i více klientů. Přestávám generovat aktivity, které mě nutí generovat víc úsilí, než ke svému životu potřebuji. Zjišťuji, že nastává období prozkoumat sebe samu, své potřeby, a kde se teď nacházím. I když se říká, že věk je pouze číslo, tak s rostoucím věkem přichází klid, zpomalení, vnitřní bohatství.


Každá osobní "revize“ pomáhá prozřít, kde se potřebujeme opět ošetřit. Umožňuje podívat se nato, co se v našem světě nebo ve společnosti mění, co to pro nás znamená.

Život nás neustále nutí k tomu, abychom nestáli na místě. Když už máme pocit, že je „něco v hrsti“, nastane situace, a tím příležitost znovu přezkoumat osobní motivaci, činy, potřeby.
 

Vzdát se něčeho, co považujeme za důležité, podstatné, nevyhnutelné, samozřejmé. Proměny, které stojí úsilí, odhodlání. Obvykle tyto proměny pociťujeme dlouhodobě, aniž bychom jim dávali jakýkoliv význam. Ať už se projevují mentálně, psychicky nebo fyzicky, dávají vždy příležitost opravit něco, co je nutné pro náš současný směr nebo cíl.


Čas od času se potřebujeme rozhlédnout kolem sebe. Neděláme to rádi a dobrovolně. Jsou to často okolnosti, které nás nutí. Poskládají se tak, že dospějeme k rozhodnutím, která se odchylují od toho, co jsme považovali za stálé a pevné. Paradoxně v těchto rozhodnutích můžeme často vidět cestu, kterou jsme si nepřipouštěli. Pocítíme nový rozměr a smysl.


V konečném důsledku je důležité uvědomit si, že neexistuje omyl. Ani takový, který se zdá být omylem. V našem životě, v celém kosmu je neustálý pohyb a rezonance.


Být otevřený tomuto pohybu a rezonanci znamená pokračovat. Naše těla odchází, ale my zůstáváme.
 

Vítám vaše otázky: helena@riserostlin.cz322 zobrazení

Comments


bottom of page